Évközi 21. vasárnap – Ki nekem Jézus?

A kérdés önmagával ragadó, szembenézésre, őszinte válaszadásra sarkall. Nem arra utal, hogy mi az Egyház tanítása Jézus Krisztusról, hanem, hogy mit jelent életemben a feltámadt Krisztushoz fűződő kapcsolat.

Magyar egyetemisták között végzett felmérés során többek között ilyen válaszok születtek:

A leggyakoribb válasz azonban így hangzott: Jézus a mindig jelenlévő barát, akire folyton számíthatok. Jézus is barátainak nevez minket: Ti a barátaim vagytok, ha megteszitek, amiket parancsolok nektek” (Jn 15,14). Jézus igazi barátaivá akkor válunk, ha törekszünk tanításának mind teljesebb megismerésére különösen az Evangélium rendszeres olvasása és a személyes imádság által, ha megtanuljuk egymást jézusi értelemben szeretni.

Urunk, Jézus Krisztus, köszönjük, hogy barátaid lehetünk. Tégy méltóvá minket barátságodra!

Balázs atya