Fiatalok keresztútja

Március 3-án keresztútra jöttünk össze a Barokk templomban. Most már hagyományosnak mondható, hogy a nagyböjt péntekjein szokásos esti áhítatot egy alkalommal az ifjúsági kör tagjai vezetik. Tekintettel arra, hogy közösségünk tagjai többnyire távoli városokban tanulnak, nagy áldozatot jelentett, hogy időben megérkezzünk a ¼ 6-os kezdésre.

A jéghideg templom csak tovább növelte tűrőképességünk határát, mégis zúgolódás nélkül jártuk végig gondolatban azt az utat, mely csaknem 2000 évvel ezelőtt Valakinek sokkal nagyobb áldozatokkal járt…Mi csak hangyányit tudunk vállalni Jézus megváltó szenvedéséből. A keresztúti áhítat után az „ősifi” tagjai szentmisén is részt vettek, melynek végén sokak örömére végre litániát is imádkozhattunk :).

Az esti összejövetelen szerény vacsorát készítettünk magunknak, majd nagyböjti ima és vetélkedő következett. Közben elkezdtünk készülni a két hét múlva sorra kerülő Szombathelyi ifi találkozóra, és az éjszakai virrasztásra. Reméljük, majd az is hasonlóan jól fog sikerülni.

Képek