2007. 05. 02.

Egyházmegyei ministránstalálkozó - 2007. május 1.

Gyönyörű időben, egy autóbusznyi fiatal indult útra Szentgotthárdról Szombathelyre, hogy a szelézi templomban részt vegyen a Szombathelyi Egyházmegye ez évi ministránstalálkozóján. Tekintettel a Brenner János-emlékévre, természetesen az összejövetel témája a vértanú lelkipásztor élete, munkássága volt. Különös hangsúlyt kapott ezen a napon a ministránsokkal, fiatalokkal való kapcsolata. Testvére, Brenner József püspöki helynök elmondta, hogy bátyja mindent megtett a ministránsok összefogásáért. Akkora áldozatra is képes volt, hogy 1956-ban a ministránsokat Szombathelyről repülővel utaztatta Budapestre. Kiemelte, hogy rövid papi szolgálata pontos kötelességteljesítéssel párosult. A mai ministránsok némán hallgatták a papgyilkosság történetét, amelyben - az előadó elmondása szerint - Jézus akaratát is fölismerhették, aki azért jött, hogy "szíveket kolduljon". Az oltár szolgálatában mindenki erre kap meghívást.

Az ünnepi szentmisében ezt a gondolatot folytatta Dr. Veres András megyéspüspök úr, aki kiemelte, hogy az áldozat mindig gyümölcsöt hoz. A ministráns olyan kiválasztott személy, aki egyenruhát hord, de nem pénzért, hanem Isten, Jézus Krisztus és az Egyház iránti szeretetből. A ministrálás nem hobbi, hanem hivatás! Sámuel meghívásának történetén, az utolsó vacsora előkészítésének a két szeretett tanítvány általi példáján, valamint a Szent Grál lovagok tisztaságára ráirányítva a figyelmet; a Főpásztor hármas küldetést fogalmazott meg a ministránsok felé. Végül kiemelte, hogy Brenner János papi szolgálatából emberi szemmel nézve "50 év hiányzik". A mai ministránsok között lehetnek azok, akik ezt "pótolni tudják".

Az eseményen készült képek >>>

Vissza a hírekhez - Az oldal tetejére ^