Húsvét 5. vasárnapja

Krisztus követői számára Ő jelenti a szőlőtövet, az Atya pedig a szőlőműves. Ez az isteni szőlőműves kétféle tevékenységet végez: a termő vesszőket megtisztítja, hogy még többet teremjenek, ugyanakkor a nem termő szőlővesszőket lemetszi. Az evangélista világos beszédéből kiderül, hogy a közösségnek egyre termékenyebbé kell válnia Jézus tanítása által. Viszont az iránt sem hagy kétséget, hogy akik szembefordulnak Jézus tanításával, akik megtagadják a mellette tett hitvallásukat, azoknak ítéletben lesz részük. Isten, az Atya eltávolítja, tűzre veti és elégeti őket.

Aki a húsvét utáni közösségben él, tisztává válik Jézus tanítása által, amit elfogadott, és amihez hűséges is marad. Jól táplált szőlővesszőként él és minden remény megvan arra, hogy bőséges termést hoz. De az Egyház szolgálatán keresztül állandóan megtisztításra szorul, hogy még többet teremhessen.

Balázs atya