Urunk megjelenése – Vízkereszt

A bölcseket csillag vezette, és ők bölcsen követték. Meg is találták, Akit kerestek. Napjainkban sokan sztárnak gondolják magukat, vagy más embereket sztárolnak. De ezek a „csillagok” csak rövid ideig pislákolnak, végül eltűnnek. S akik utánuk mennek, a sötétségben találják magukat.

A mi csillagunk az Egyház, mert az Egyház hite az, melyben felismerjük e csöppnyi kisdedben a Megváltót. Az Egyház hite által juthatunk el „annak színelátására, akit a hitben már megismertünk”.

Az Egyház előképe Mária, akire ugyancsak rábízhatjuk magunkat, mert ő biztosan Fiához vezet minket: „Te vagy földi éltünk vezércsillaga”.

Én is ilyen csillag vagyok embertársaim számára? Az én életem mennyire tükrözi Krisztust? A hitetlenség és tudatlanság éjszakájában utat akarok mutatni minden embernek, hogy rátaláljanak a Világ Világosságára!

Balázs atya

Szent hitünknek csillaga
            Minekünk is jelt ada,
            Hogy megjelent királyunk,