Advent 3. vasárnapja

„Az Úr Lelke nyugszik rajtam. Azért kent föl az Úr és azért küldött engem, hogy örömhírt vigyek a szegényeknek,... Nagy örömmel örvendezem az Úrban. Lelkem ujjong az én Istenemben.”

E prófétai szavak hangzanak el minden papszentelés alkalmával. Örvendező vasárnapon az Egyház ezt saját magáról mondja. Tanúságot, önvallomást tesz arról az örömről, amely abból fakad, hogy Isten kiválasztotta és megbízta az emberek üdvözítésének nagyszerű feladatával. Bárcsak minden keresztény ember azonosulni tudna ezzel az örömmel! Ha azonosul keresztény küldetésével, akkor meg is tapasztalhatja.

Brenner János atya – akinek vértanúhalálára is emlékezünk a mai napon – minden bizonnyal elmondhatta magáról Izajás prófétai szavait. Imádkozzunk, hogy szép életpéldája az Egyház hivatalos fórumán is mielőbbi elismerést nyerjen.

Balázs atya

Örvendjetek mindig az Úrban! Ismét mondom: örvendjetek!

Mert az Úr immár közel van hozzánk!

(A mai szentmise kezdőéneke)