Évközi 32. vasárnap – A Lateráni bazilika felszentelése

„A földkerekség összes templomának anyja és feje” – olvasható a Lateráni bazilika főhomlokzatán. E bazilika Róma püspökének, a pápának a székesegyháza. Alkalmas tehát a mai ünnep arra, hogy kifejezzük szeretetünket és feltétlen hűségünket Szent Péter apostoli székéhez, és a mindenkori pápához. A római püspöki katedra (tanítószék) az Egyház egységének látható jele és biztosítéka. Addig vagyok hű Krisztushoz, amíg a pápához is hű vagyok!

A templom többek közt Krisztus egyetlen Egyházának jelképe. Szilárd alapra, Krisztusra épül, az építőkövek pedig mi vagyunk. A Mérnök és a Kivitelező maga az Úr. Az építőkövek azonban nem mindegy, milyen szilárdak. Lehet vályogtéglából, de lehet kőből is építkezni. A vályogtégla nem tartós, nem áll ellen az évszázadok viharainak! Csak hitükben szilárd keresztényekből, mint élő kövekből épülhet erős Egyház.

Balázs atya

Bemegyek szent templomodba, Uram, a szent oltárhoz,

az aranyos oszlopok közt a királyi trónushoz.

Színed előtt leborulok, szegény bűnös elnémulok,

égő füstnek illatával, Uram, néked udvarlok.

(Hozsanna 253.)