Évközi 27. vasárnap

Isten a mi Gazdánk. Az ő szőlője vagyunk. Azt várja, hogy élvezhető, maradandó gyümölcsöt hozzunk. Tanuljunk a múlt hibáiból, ne kövessük el azt, amit az elődök! Egykor Izrael népe megvetette, megkövezte, megölte a prófétákat, akiket Isten maga helyett küldött, hogy figyelmeztesse a népet a megtérésre, és vigaszt, reményt adjon a nehézségek idején. Végül egyetlen Fiát, Jézust küldte el hozzájuk, de őt is „kidobták és megölték”. A kő, amit félredobtak, mégis szegletkővé lett, az Egyház szegletkövévé.

Ismerjük fel Jézus Krisztust, aki közénk jön, köztünk van. Ő ma is küldi követeit: a lelkipásztorokat és a hitoktatókat. Ne bánjunk velük gyilkos szőlőművesek módjára, hanem hallgassunk rájuk és váltsuk életre, amit a szentbeszédek alkalmával hallunk. Így teremjük meg a kereszténység igaz gyümölcseit!

Balázs atya