Bemutatkozás

A szentgotthárdi Nagyboldogasszony Plébánia a máterből és hét filiából álló hivők közössége.

III. Béla királyunk 1183-ban a ciszterci szerzeteseket letelepíti a Kethelyi egyház területére, királyi birtokra a Rába és Lapincs folyók összefolyásánál. A ciszteci szerzetesek az épülő monostorukat az 1038-ban elhunyt és 1131-ben szentté avatott Szent Gotthárd hildesheimi püspök oltalmába ajánlották, templomukat pedig – ciszterci hagyomány szerint – a   Szűz Anya pártfogásába. Jelenlegi templomunkat – a ciszterciek 3. temploma – 1779. március 16-án szentelte fel Nagyboldogasszony tiszteletére Szombathely első püspöke, Szily János.

A Plébánia filiái: Farkasfa, Jakabháza, Máriaújfalu, Rábafüzes, Rábakethely, Rábatótfalu, Zsida.

Lelkipásztorai: Rimfel Ferenc plébános Életrajza megtekinthető itt >>>
  Kovács József káplán Életrajza megtekinthető itt >>>